Slavnostní setkání rybářského kroužku ČRS z. s., MO Nymburk

Slavnostní setkání rybářského kroužku ČRS z. s., MO Nymburk

V sobotu 24. 2. 2024 proběhlo slavnostní víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce. Celkem se sešlo 17 dětí. Jedenácti novým dětem byl předán pamětní list. Od soboty jsou oficiálně řádnými členy ČRS MO Nymburk. Čtyři děti byly omluveny z důvodu nemoci. Celkem tedy máme v organizaci 15 nový členů mládeže. Promítnut byl velmi zajímavý dokument o lovu kaprů a candáta. Proběhla též výuka navazování rybářských háčků. Po výborném obědě v podobě vývaru s nudlemi a játrovými knedlíčky a slavnostní "svíčkové" následovalo namíchání krmení a příprava rybářského vybavení. Již v pátek jsem sledoval počasí, a když jsem viděl, že má být hezky, neváhal jsem, zakoupil červy a krmení. Krásné a teplé počasí nám umožnilo vyrazit poprvé na ryby. Pro někoho poprvé letos, pro někoho poprvé v životě. Navázali jsme udice, nastražili červy a toužebně očekávali, až nám ryby začnou brát. Nebyla to dlouhá doba, ryby spolupracovaly téměř ihned. Důkladným prokrmením jsem ryby udržoval na lovném místě. Každý mladý rybář si chytil svou rybu, většinou i poprvé v životě. Neskutečná radost kluků i nás vedoucích, že jsme tyto okamžiky prožili spolu. Budou si to pamatovat celý svůj život, jak chytili svou první rybu. Vůbec nevadí, že ryby nebyly tak velké jako v rybářských časopisech, o to více byly krásnější a jakoby zlaté rybky. Jaká přání chtěli kluci splnit, to vědí jen oni. Všechny ryby byly vráceny zpět do vody. Následovalo slavnostní předání povolenek k rybolovu, členských průkazů a pamětních listů. Jsme pyšní, že máme další členy, kteří se chtějí věnovat sportovnímu rybolovu a mají lásku k vodě a přírodě jako takové.

Děkuji za součinnost a za spolupráci Frantovi Rynekrovi a Josefu Šimáněmu na tak hezké a příjemné sobotě.

Těšíme se na další setkání!

David Hrstka